O firmie

SiedzibaFirma rozpoczęła swoją działalność w 2008 r. pod nazwą LINTER-KWADRO Sp. z o.o. świadcząc usługi dla górnictwa. We wrześniu 2010 r. firma zmieniła nazwę na PRG LINTER Sp. z o.o., a pierwszego grudnia 2011 r. przekształciła się w spółkę akcyjną i jako PRG LINTER S.A. funkcjonuje nadal. Obecny stan zatrudnienia wynosi około 500 osób.

Nasza spółka zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług dla górnictwa oraz realizacją specjalistycznych robót górniczych m.in. drążeniem chodników, przebudową wyrobisk górniczych, likwidacją wyrobisk korytarzowych, transportem urobku, zabudową i konserwacją tras kolejek podwieszonych, wzmacnianiem górotworu i obudowy, zabudowywaniem rurociągów oraz sieci kablowych.

2012-08-09_10-32-07Sukces tej firmy jest nie tylko sukcesem właścicieli i zarządu ale całej załogi. Zarówno wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra inżynierska, jak i personel niższego szczebla, podjęli ogromny wysiłek, abyśmy mogli znaleźć się w miejscu w jakim obecnie się znajdujemy. To właśnie dzięki wysokim kompetencjom pracowników, ich doświadczeniu, zaangażowaniu i odpowiedzialności, zawdzięczamy tak wysoki poziom naszych usług. Dlatego staramy się na bieżąco podnosić kwalifikacje pracowników, zapewniając uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Złożone i skomplikowane zamówienia, które realizujemy, nie moglibyśmy wykonywać bez odpowiednio wykwalifikowanego zespołu, a inwestycja w ludzi to również inwestycja w rozwój firmy.

Naszym celem jest przede wszystkim pozostanie w czołówce firm, świadczących usługi dla górnictwa i dalsza praca nad zachowaniem wysokiej jakości w sferze naszych usług.

„CERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI BIZNESOWEJ” jest dowodem,
który potwierdza efekt naszych starań, w dążeniu do stabilności spółki PRG LINTER S.A.

BISNODE POLSKA międzynarodowa wywiadownia gospodarcza,
już po raz kolejny, bardzo pozytywnie oceniła CertyfikatWB_PRGCWB_2014
naszą sytuację na rynku.

2015goldpl_h

– – – – – – – – –

Kolejnym pozytywnym akcentem jest dołączenie do grona najlepszych firm Lubelszczyzny. Wg rankingu „Złota Setka 2016”opublikowanego przez „Dziennik Wschodni”-  PRG LINTER S.A. znajduje się na 56 miejscu … WIĘCEJ.

– – – – – – – – –

Certyfikat_O_P_Nasze działania kierowane są również na rzecz budowania społecznej odpowiedzialności biznesu, a także stosowania się do najwyższych standardów dbałości o środowisko naturalne.

 

– – –sponsor_01

W sezonie 2017/2018
PRG Linter S.A.
jest sponsorem
Górnika Łęczna
w rozgrywkach Nice 1 Ligi.

– – –

linteriada-logo

Linteriada – sposób na wspólny sukces.

We wrześniu 2017 r. podpisaliśmy stosowne umowy, które rozpoczęły współpracę z Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej oraz z Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim. Szkoły te nie zostały wybrane przypadkowo – to absolwenci tych placówek stanowią spory odsetek naszych pracowników.

W ramach współzawodnictwa zespołowego zorganizowano bogaty wachlarz konkurencji, które są związane nie tylko z wiedzą i umiejętnościami zawodowymi, ale stanowią również atrakcyjną formę zabawy. Sześcioosobowe grupy uczniów są nagradzane za kooperację, otrzymując punkty za wspólne osiągnięcia. Uczestnicy Konkursów zyskują doświadczenie pracy grupowej i odnajdują swoje optymalne miejsce w zespole.

Zainicjowane  Konkursy Współzawodnictwa Zespołowego z serii Linteriada są praktycznym krokiem w kierunku promowania cech, które są potrzebne do wspólnej pracy. Pracy w gronie osób mających ten sam cel.